Konkurs Plastyczny „Bezpiecznie na wsi: maszyna pracuje a dziecko obserwuje”

23 maja 2019r. w Placówce Terenowej KRUS w Zduńskiej Woli odbyło się podsumowanie etapu regionalnego IX  Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci „Bezpiecznie na wsi: maszyna pracuje a dziecko obserwuje”. W etapie regionalnym brało udział 56 szkół z miast i gmin leżących na terenie powiatów: łaskiego, pajęczańskiego, poddębickiego, sieradzkiego, wieluńskiego, wieruszowskiego i zduńskowolskiego.
Celem konkursu jest promowanie pozytywnych zachowań podczas pracy i zabawy na terenach wiejskich (w szczególności związanych z zagrożeniami ze strony maszyn i urządzeń rolniczych w gospodarstwie rolnym), poszerzenie wiedzy z zakresu bhp w gospodarstwie rolnym, popularyzowanie wykazu czynności szczególnie niebezpiecznych związanych z prowadzeniem gospodarstwa rolnego, których nie wolno powierzać dzieciom poniżej 16 lat; a także rozbudzanie i rozwijanie wrażliwości estetycznej oraz indywidualnych zdolności twórczych.
Organizatorem konkursu jest Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, a honorowy patronat nad konkursem objął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jan Krzysztof Ardanowski
Etap regionalny poprzedził etap szkolny. Szkolna komisja konkursowa wyłoniła pracę, która została przekazana do etapu rejonowego. Naszą szkołę reprezentowała Julia Krysiak uczennica klasy Va, która w etapie rejonowym zajęła piąte miejsce. Serdecznie gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych edycjach konkursu.

Skip to content