II Dyktando o Pióro Burmistrza Miasta i Gminy Osjaków

8 maja 2026 r. uczniowie klas 3–8 wzięli udział w „II Dyktandzie o Pióro Burmistrza Miasta i Gminy Osjaków”, organizowanym przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Osjakowie.
Zmagania ortograficzne odbyły się w ramach obchodów Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek i przyświecało im hasło „Biblioteka. Otwierasz. Odkrywasz”.
Sprawdzian z zakresu znajomości reguł pisowni odbył się w trzech kategoriach.
W pierwszej – „Mistrz Ortografii Orzeł” (klasy 3–4) laureatami zostali:
I miejsce – Hanna Traczewska, SP Osjaków
II miejsce – Alan Płuciennik, SPSK w Drobnicach
III miejsce – Daria Przydacz, SP Osjaków
W kategorii drugiej – „Mistrz Ortografii Omnibus” (klasy 5–6) zwycięzcami zostali:
I miejsce – Emilia Nagadowska, SP w Osjakowie
II miejsce – Martyna Zawadzka, SP w Osjakowie
III miejsce – Kevin Łoś, SPSK w Drobnicach
W trzeciej kategorii – „Mistrz Ortografii Ekspert” (klasy 7–8) czempionami zostali:
I miejsce – Martyna Kubiaczyk, SP w Osjakowie
II miejsce – Natalia Hanulak, SP w Osjakowie
III miejsce – Edyta Foręc, SP w Osjakowie
Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Mistrzowie ortografii natomiast, z rąk Pani Burmistrz – Renaty Kostrzyckiej, otrzymali pamiątkowe statuetki oraz książki.
Serdecznie dziękujemy organizatorom za zaproszenie. Uczniowie już teraz deklarują chęć udziału w przyszłorocznych potyczkach językowych.