Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek

Już po raz ósmy niedzielne styczniowe popołudnie upłynęło w świątecznym nastroju wspólnego kolędowania podczas Gminnego Przeglądu Kolęd, Pastorałek i Piosenek Bożonarodzeniowych, który odbył się w naszej szkole 13 stycznia 2019 r. Organizatorami przeglądu byli: Gminny Ośrodek Kultury w Osjakowie, Wójt Gminy Osjaków Jarosław Trojan, Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Powstańców Styczniowych w Osjakowie Hanna Kołodziej.
Celem przeglądu było:
– przypomnienie zapomnianych kolęd, pastorałek i pieśni związanych z Bożym  Narodzeniem
– zwiększenie zainteresowania polskimi kolędami i pastorałkami
– prezentacja wartościowych pod względem religijnym i artystycznym kolęd i pastorałek.
– wielopokoleniowa integracja społeczeństwa poprzez wspólne kolędowanie.
W przeglądzie wzięli udział uczniowie naszej szkoły, którzy zaprezentowali przepiękne świąteczne utwory.

Dodaj komentarz

Skip to content