Europejski Dzień Języków Obcych

21 czerwca 2018r. obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków Obcych. Z tej okazji przygotowano program artystyczny pt. „Europa naszym wspólnym domem”.
Pod kierownictwem nauczycielek języków obcych – pani Magdaleny Betki i pani Edyty Woźniak uczniowie przedstawili scenki, które udowodniły nam, że bez znajomości języków obcych może być naprawdę trudno. Przedstawione inscenizacje dały z pewnością wszystkim odpowiedź na pytanie „Dlaczego warto uczyć się języków obcych?” i zmotywowały niejednego widza do przyłożenia się do nauki angielskiego czy niemieckiego.
Podczas Dnia Języków Obcych przeprowadzono także mini konkurs sprawdzający znajomość form grzecznościowych w różnych językach. Dużo emocji wywołała „Familiada”, podczas której zapytano o spawy dotyczące Europejczyków. Na sali rozbrzmiewał angielski, niemiecki, rosyjski, francuski…
Miejmy nadzieję, że dzięki temu spotkaniu będziemy bardziej otwarci na naukę języków obcych, gdyż nigdy nie wiadomo kiedy i w jakich okolicznościach ta umiejętność nam się przyda.
Po zmaganiach językowych wszyscy udali się nad rzekę, gdzie czekały już upieczone na ognisku kiełbaski.

Dodaj komentarz

Skip to content