Eliminacje powiatowe Turnieju Wiedzy Pożarniczej

20 marca 2018r. w Szkole Podstawowej w Konopnicy odbyły się eliminacje powiatowe w ramach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod nazwą Młodzież zapobiega pożarom”. Organizatorem była Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Wieluniu przy współudziale Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej w Wieluniu. W eliminacjach tych wzięli udział wszyscy laureaci eliminacji gminnych w ramach następujących grup: szkoły podstawowe (klasy 1-6), szkoły podstawowe (klasy 7-8) i gimnazja (klasy 2-3) oraz szkoły średnie. Łącznie w turnieju wzięło udział 26 laureatów z poszczególnych grup.
Eliminacje powiatowe rozegrano w formie testowej, gdzie test podstawowy w każdej z grup składał się z 35 pytań. Wyłoniono po pięciu najlepszych uczestników do eliminacji finałowych. Eliminacje finałowe również rozegrano w formie testu, który składał się z 20 pytań. Suma punktów testu z eliminacji i testu finałowych rozstrzygał o zajętych miejscach. Nagrody główne ufundował Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Wieluniu.
Naszą gminę reprezentował Patryk Wojcieszek, który zajął I miejsce w eliminacjach gminnych w drugiej grupie – szkoły podstawowe kl. 7 i gimnazja.  W eliminacjach powiatowych Patryk uplasował się na II miejscu. Serdeczne gratulacje!

Dodaj komentarz

Skip to content