Dzień Pluszowego Misia

Puchaty, mięciutki, kojarzący się z bezpieczeństwem i kochany przez wszystkich, niezależnie od wieku. Mowa oczywiście o pluszowym misiu. Zabawka ta od 120 lat towarzyszy dzieciom pod każdą szerokością geograficzną, ciesząc zarówno tych najmłodszych, jak i tych nieco starszych. 25 listopada obchodzimy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Nasza szkoła również włączyła się w obchody tego dnia. Podczas zajęć uczniowie poznali historię nietypowego święta, dowiedzieli się jak wygląda proces tworzenia pluszaka oraz jak wyglądały pierwsze misie. Ponadto przypomnieli sobie najważniejsze informacje o pierwowzorze zabawki – niedźwiedziu. Poznali także „misiowych” bohaterów bajek takich jak: Colargol, Uszatek, Padiington. Yogi czy Kubuś Puchatek. Były misiowe zadania, prace plastyczne, misiowe gry i zabawy, a to wszystko w towarzystwie przyniesionych przez uczniów pluszowych przyjaciół. Kreatywnym zabawom i pracom z motywem pluszowego misia nie było końca! Ten dzień wywołał u dzieci wiele uśmiechu i radości.

Skip to content