DZIEŃ MATEMATYKI 14.03 DZIEŃ LICZBY PI

„Hej uczniowie Szkoły Podstawowej w Osjakowie! Dziękuję Wam za udział w Święcie Matematyki, które wypadło dziś w dniu moich urodzin. Wraz z Liczbą Pi oraz grupą Ekspertów cieszymy się że tak chętnie szukaliście dziś w balonach ukrytych zagadek, rebusów, łamigłówek i krzyżówek.” – Albert Einstein

14 marca na obchody swoich urodzin uczniów naszej szkoły zaprosił Albert Einstein! Był tort, balony, cukierki oraz ZAGADKI, ŁAMIGLÓWKI, REBUSY… czyli to co uwielbiał. Ten wyjątkowy dzień to również okazja, by poznać dzieło jego życia i zainspirować uczniów do kreatywnego myślenia. Podczas lekcji matematyki zgłębiliśmy także tajemnice liczby PI, drugiej bohaterki tego dnia.
Dziękujemy za przygotowanie niespodzianek przez uczniów klasy 4B, 5A i 5B. W roli Ekspertów Zagadek wystąpili: Aleksandra Chodak, Laura Wypchło, Jakub Hanka, Róża Kuster, Zofia Prusińska, Kinga Kumańska, Michał Barwas, Weronika Gilska, Fabian Kobryń, Tomasz Tokarek i Elwira Podgórniak. W roli Einsteina: Wiktoria Tokarek. Serdecznie dziękujemy za pomoc w przygotowaniu niespodzianki dla wszystkich uczniów i przedszkolaków.
Podczas Dnia Matematyki odbył się również I etap konkursu szkolnego Rachmistrz (eliminacje w klasach 6A, 6B, 7A).

Skip to content