Dzień Kultury Anglojęzycznej

31 maja 2022 r. odbył się kolejny „Dzień Kultury Anglojęzycznej” przygotowany przez p. Annę Łakomską. W tym roku wędrowaliśmy poprzez Stany Zjednoczone Ameryki Północnej. Nasza grupa teatralna pod okiem p. Anety Pierzyny przybliżyła nam historię i kulturę tego państwa. Poznaliśmy także popularne miejsca oraz podróżowaliśmy wraz z Kolumbem i uczniami klasy 3b do Nowego Świata, którzy przygotowali specjalnie na tą okazję wiersz w języku angielskim. Inscenizacja została wzbogacona występem naszej uczennicy Karoliny Urbanik, która zaśpiewała piosenkę amerykańskiej wokalistki Beyonce „Halo” oraz pokazem cheerlederek przygotowanych przez p. Elżbietę Kita.

Po części artystycznej nastąpiło wręczenie nagród w konkursie na najładniejszą flagę amerykańską, a potem wspólnie z naszymi kolegami z Portugalii odbyliśmy lekcję tańca. Kolejnym punktem programu był konkurs wiedzy o USA dla zespołów polsko-portugalskich, który prowadziła p. Paulina Radwańska przy udziale uczniów klas młodszych, którzy także często udzielali prawidłowych odpowiedzi. Po ostatnim pytaniu została wyłoniona zwycięska drużyna złożona z uczniów klas starszych i ich gości z Portugalii. Na zakończenie odbył się także quiz językowy dla drużyn z wszystkich klas 1-4. Wybrani reprezentanci klas wzorowo odpowiadali na wylosowane pytania, nazywając przedmioty w języku angielskim lub tłumacząc proste zwroty służące komunikacji. Dziękujemy wszystkim uczniom za wspaniałą zabawę!!!!

Wyniki konkursu na najładniej wykonaną flagę Stanów Zjednoczonych Ameryki:
I miejsce – Tymon Owczarek, kl. 1a,
II miejsce Maja Jasicka, kl. 3b i Mateusz Kaszewski, kl. 2a.
Wyróżnienia otrzymali: Mikołaj Cłapa, kl. 1a, Aleksander Gola, kl. 1a, Marcel Wesołowski, kl. 3b, Fabian Kobryń, kl. 3b, Julian Wrzecioniarz, kl. 1b, Nadia Niedźwiadek, kl. 1a, Aleksandra Tokarek, kl. 2b i Kornelia Rymaszewska, kl. 1a.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wspaniałe prace, a laureatom gratulujemy.

Skip to content