Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej powszechnie nazywany jest Dniem Nauczyciela, ale jest to święto wszystkich osób, które pracują w szkole. 11 października 2019 roku w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji tego święta. Na uroczystość przybyli nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi, uczniowie, a także wójt gminy – pan Jarosław Trojan. W trakcie części artystycznej uczniowie z klas starszych śpiewem i wierszem wyrazili swoje podziękowania i słowa uznania dla trudnej pracy pedagogów. W humorystyczny sposób przedstawili również fragment lekcji. Uczniowie przygotowywali się pod kierunkiem pani Anety Pierzyny, pani Ewy Drewicz oraz pana Piotra Sarowskiego.
Po występach artystycznych głos zabrała dyrektor szkoły – p. Hanna Kołodziej, która podziękowała za przygotowanie uroczystości uczniom i ich opiekunom. Następnie złożyła najserdeczniejsze życzenia, cierpliwości, wytrwałości oraz wszelkiej radości płynącej z codziennej pracy, a także wyraziła wdzięczność nauczycielom oraz pracownikom obsługi i administracji za zaangażowanie w pracę, za wyrozumiałość i cierpliwość okazywaną uczniom. Życzenia złożył także wójt gminy – Pan Jarosław Trojan.
Na zakończenie uroczystości reprezentanci Samorządu Uczniowskiego złożyli życzenia i wręczyli wszystkim pracownikom szkoły kwiaty.

Skip to content