Dzień Dziecka

1 czerwca na całym świecie dzieci mają swoje święto. Ten dzień w naszej szkole również był inny. Dopisała nam pogoda, humory i energia. Pani Dyrektor Hanna Kołodziej złożyła wszystkim dzieciom serdeczne i gorące życzenia. Rada Rodziców na czele z przewodniczącą panią Edytą Tokarek przygotowała pyszne kiełbaski, bułeczki oraz napoje. Wszystko smakowało wyśmienicie. Dziękujemy bardzo!

Dzień Dziecka już po raz kolejny był dla młodszych uczniów okazją do poznania kultury krajów anglojęzycznych. W tym roku zwiedzaliśmy Wielką Brytanię z przedstawieniem pod tytułem „Greetings from Great Britain”. Uczennice klasy szóstej z koła teatralnego przybliżyły swoim młodszym koleżankom i kolegom najważniejsze informacje na temat kultury, symboli narodowych, sławnych Brytyjczyków i ciekawostek związanych z tym państwem, a po przedstawieniu odbył się mini quiz z nagrodami, w którym uczniowie klas 0-4 mogli wykazać się wiedzą z zakresu znajomości języka angielskiego. Były także zabawy sportowe, którym towarzyszył uśmiech na twarzach uczestników.
W dniu dzisiejszym odbyło się także podsumowanie konkursu na najładniejszą flagę Wielkiej Brytanii. Do konkursu zgłoszonych zostało 30 przepięknych prac, które zostały wykonane różnymi technikami z dbałością o szczegóły i atrakcyjność. Jury konkursowe przyznało następujące miejsca:
I miejsce – Antoni Przydacz, kl. 2a
II miejsce – Lena Wojtyczka, kl. 1b
III miejsca: Paulina Czyż, kl. 1b, Natalia Jasicka, kl. 1a i Oliwia Kowalczyk, kl. 2a
wyróżnienia: Fabian Kobryń, kl. 2b, Nikolas Kukuł, kl. 1b, Alan Zygmunt, kl. 1b, Karolina Niedbalska, kl. 1b i Iga Samulska, kl. 1a.

Laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe, a pozostali uczniowie nagrody pocieszenia. Gratulujemy!!!