Dwudniowa wycieczka Kotlina Kłodzka – Praga

W dniach 6-7 października 2022 r. ósmoklasiści wraz z wychowawcami: p. Magdaleną Betką, p. Karoliną Kempą, p. Dorotą Gadomską oraz p. Aleksandrą Biegańską wzięli udział w dwudniowej wycieczce do Kotliny Kłodzkiej i do Pragi. Możliwość podziwiania piękna przyrody i aktywność fizyczna – to wielkie zalety każdej wyprawy w góry.
Wycieczkowicze przygodę rozpoczęli od niezwykłe urokliwego miejsca – Błędnych Skał, znajdujących się na terenie Parku Narodowego Gór Stołowych. Obszar ten, ze względu na swoje walory był nawet wykorzystany jako plener filmowy.
Następnym punktem programu była Twierdza Kłodzko. Wcześniej na wzniesieniu funkcjonował gród, a potem zamek i rezydencja władców Ziemi Kłodzkiej. Z bastionów można podziwiać panoramę miasta i gór. Uczniowie zwiedzili część górną i podziemia zwane labiryntami.
Uczestnicy wycieczki nocowali w hotelu Olimpik Tristar w stolicy Czech – Pradze, która uważana jest za jedno z najbardziej atrakcyjnych miast Europy. Potwierdza to fakt, iż jej zabytkowe centrum zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Znajdziemy tu zabytki, które reprezentują całą gamę stylów architektonicznych.
Zwiedzanie Pragi uczniowie rozpoczęli od Starego Miasta, które jest punktem wypadowym do wielu ciekawych miejsc. Kierując się na północ dotarli do żydowskiej dzielnicy Jozefow, z kolei podążając na zachód dostrzegli słynny Most Karola i Malá Strane. Na południu czekało na nich Nowe Miasto z placem Wacława. Jednak to zamkowe wzgórze – Hradczany cieszyło się największym upodobaniem Z jego szczytu rozpościerał się widok na charakterystyczne czerwone, praskie daszki. Natomiast w centrum rynku mieścił się gotycki ratusz z przepięknym zegarem astronomicznym – Orloj. Jest on jednym z najbardziej znanych zegarów na świecie. Podążając dalej dotarli do wizytówki Pragi, którą niewątpliwie są Ogrody Wallensteina wraz ze znajdującym się tam pałacem. Na zakończenie wycieczki wszyscy udali się na rynek, gdzie mogli kupić pamiątki i zjeść posiłek.
Zmęczeni „trudami” podróży po sporej dawce emocji, ale spełnieni i szczęśliwi wrócili do Osjakowa. Była to wspaniała i niezapomniana przygoda!

Skip to content