Dwudniowa wycieczka klas siódmych

W dniach 18 i 19 października 2021 r. odbyła się wycieczka do Warszawy. W wydarzeniu tym brali udział uczniowie klas siódmych wraz z wychowawcami: p. Magdaleną Betką, p. Karoliną Kempą, p. Dorotą Gadomską oraz p. Aleksandrą Biegańską. Celem wycieczki było zapoznanie się z najciekawszymi atrakcjami stolicy oraz samym miastem, a także rozpowszechnienie aktywnej formy wypoczynku.
Pierwszego dnia wycieczki uczestnicy spędzili miło czas w Tropikalnym Parku Wodnym Suntago w miejscowości Wręcza. Jest to największy zadaszony aquapark w Polsce i Europie, mogący pomieścić do 15 000 osób. Po południu uczniowie zwiedzili Stadion Miejski Legii Warszawa im. Józefa Piłsudskiego.
Drugi dzień rozpoczął się od zwiedzania Starego Miasta wraz z przewodnikiem, który dzielił się z nami ciekawostkami o Warszawie. Kolejno zobaczyliśmy: Plac Zamkowy, gdzie wysłuchaliśmy historii dotyczącej Kolumny Zygmunta; Zamek Królewski; Rynek Starego Miasta, Barbakan oraz w czasie przejazdu autokarem inne zakątki stolicy.
Następnie pojechaliśmy do Centrum Nauki Kopernik. Wizyta tam pozwoliła zobaczyć na żywo i w praktyce wiele zjawisk, o których uczyliśmy się tylko w teorii, m.in. na lekcjach biologii, fizyki, geografii i chemii.
Ostatnim punktem wyjazdu był spacer w Łazienkach Królewskich. Jesienna odsłona parku ujęła uczestników wycieczki swoim niepowtarzalnym klimatem.
Wszyscy uczniowie byli pod wrażeniem piękna naszej stolicy oraz liczby atrakcji, jakie można tu spotkać. Na pewno nikt nie zapomni pobytu w tym mieście i zechce jeszcze tam powrócić.

Skip to content