„Dorotka po drugiej stronie tęczy” w Kino-Teatrze „Syrena”

W dniu 27 października 2022 r. uczniowie klas 1-3 oraz opiekunowie: p. Magdalena Kowalczyk, p. Irena Ciania, p. Anna Różańska, p. Mariola Leś, p. Wioletta Podgórniak, p. Jolanta Nowak, p. Iwona Bereś oraz p. Barbara Pabisiak udali się do Kino-Teatru „Syrena” w Wieluniu na spektakl teatralny pt. „Dorotka po drugiej stronie tęczy”. Było to edukacyjne przedstawienie w wykonaniu aktorów Teatru Profilaktycznego „Alert” z Wrocławia będące adaptacją książki ,,Czarnoksiężnik z Krainy Oz”. Spektakl był przepiękną opowieścią o przyjaźni i szukaniu wiary w siebie. Przygody Dorotki i jej przyjaciół to niezwykła, rozśpiewana podróż w zaczarowanej krainie wyobraźni, ale też okazja do refleksji nad tym, co w życiu najważniejsze.
Główna bohaterka – Dorotka – przenosi się do baśniowej krainy Oz, która znajduje się gdzieś po drugiej stronie tęczy. Tak rozpoczyna się niesamowita wędrówka dziewczynki, podczas której spotyka Stracha na Wróble, Blaszanego Drwala oraz Tchórzliwego Lwa. We czwórkę wyruszają w trudną, pełną przygód podróż, aby odnaleźć Czarnoksiężnika Oz, którego chcą prosić o to, czego, jak sądzą, każdemu z nich brakuje. Strach chciałby mieć rozum, Drwal marzy o sercu, a Lew o wielkiej odwadze. Podróż przez ten magiczny świat to moc przygód. Wspólna wędrówka ujawnia im, że to, do czego dążą, jest w nich. Okazuje się, że nasi bohaterowie nie są pozbawieni mądrości i odwagi, lecz dotychczas nie odkryli w sobie tych upragnionych cech. Przeciwności, które Dorotka i jej przyjaciele napotykają na swojej drodze, i z którymi muszą się zmierzyć, pomagają im odkryć samych siebie. Kluczem do spełnienia marzeń bohaterów jest wiara we własne siły. Podczas tej podróży dostrzegają też piękno wszechobecnej przyrody i niebezpieczeństwa, które jej zagrażają.
Przedstawienie było pełne walorów wychowawczych, ubarwione kolorowymi kostiumami i bajkową scenografią. Dało dzieciom możliwość czynnego udziału w przygodach, których treść dopełniły piękne piosenki. Wrażenia, których dostarczył spektakl na długo zostaną w pamięci naszych najmłodszych uczniów.

Skip to content