Bezpieczni w czasie wakacji

15 czerwca 2022 roku w naszej szkole odbyły się pogadanki z funkcjonariuszami policji z KPP w Wieluniu na temat bezpiecznego zachowania dzieci i młodzieży podczas wakacji. Policjanci przypomnieli uczniom ważne zasady zachowania się w górach, nad wodą, w lesie, na wsi i w mieście. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się także, jak bezpiecznie poruszać się po drogach, co zrobić gdy zgubią się w obcym miejscu, a także jak zachować się w kontaktach z osobami obcymi i zwierzętami. Spotkanie było również doskonałą okazją do przypomnienia zasad bezpiecznego korzystania z Internetu, na które niewątpliwie jest więcej czasu w okresie wakacyjnym. Wierzymy, że przekazana podczas prelekcji wiedza zostanie dobrze wykorzystana przez uczniów i dzięki tym informacjom będą potrafili unikać zagrożeń, bądź umiejętnie sobie z nimi radzić.

Skip to content