Apel z okazji Święta Niepodległości

9 listopada 2022 r. społeczność szkolna świętowała 104. rocznicę odzyskania niepodległości. Na hali sportowej miał miejsce uroczysty apel pt. „Nadzieja umiera ostatnia…”. W niezwykłą podróż w czasie zabrali nas członkowie koła teatralnego pod kierunkiem pani Karoliny Kempy, o oprawę muzyczną zadbał chór szkolny pod batutą pani Ewy Drewicz, natomiast wymowną dekorację wykonała pani Aneta Pierzyna.
Po przedstawieniu głos zabrała pani dyrektor Hanna Kołodziej, podkreślając szczególny charakter święta, który na zawsze wpisze się w pamięć jej uczestników.
Dzień 11 listopada przypomina nam, że wolność raz zdobyta i niepodległość raz osiągnięta nie są dane na zawsze, lecz należy wciąż dbać o te wartości i stale je pielęgnować.