Apel szkolny – podsumowanie I semestru

8 lutego 2019r. odbył się apel szkolny zarówno w budynku szkoły przy ul. Częstochowskiej, jak i Wieluńskiej. Na apelu pani wicedyrektor Katarzyna Wojcieszek wręczyła 29 uczniom stypendia za wyniki w nauce za I półrocze roku szkolnego 2018/2019. Stypendium może otrzymać uczeń, który osiągnął średnią ocen 5,0 i wyżej oraz wzorowe lub bardzo dobre zachowanie. Uczniowie wyróżnieni:
1. Pilarski Oliwier – kl. IVa; średnia ocen 5,18
2. Majzer Kacper – kl. IVa; średnia ocen 5,09
3. Urbańska Maria – kl. IVa; średnia ocen 5,00
4. Felusiak Igor – kl. IVb; średnia ocen 5,27
5. Gruszczyński Miłosz – kl. IVb; średnia ocen 5,18
6. Siwik Karolina – kl. IVb; średnia ocen 5,14
7. Nykiel Paulina – kl. IVc; średnia ocen 5,18
8. Swędrak Zuzanna – kl. Va; średnia ocen 5,46
9. Krysiak Julia – kl. Va; średnia ocen 5,17

10. Śmieja Bartosz – kl. Va; średnia ocen 5,00
11. Buc Aleksandra – kl. Vb; średnia ocen 5,50
12. Malinowska Oliwia – kl. Vc; średnia ocen 5,0
13. Psyk Lena – kl. Vc; średnia ocen 5,00
14. Betka Aleksandra – kl. VIa; średnia ocen 5,20
15. Barańska Olga – kl. VIa; średnia ocen 5,10
16. Zawadzki Michał – kl. VIb; średnia ocen 5,00

17. Mierzwińska Wiktoria – kl. VIIa; średnia ocen 5,07
18. Drutowski Patryk – kl. VIIb; średnia ocen 5,00
19. Półgrabia Kinga – kl. VIII; średnia ocen 5,29
20. Uryszek Julia – kl. VIII; średnia ocen 5,21
21. Marczak Julia – kl. VIII; średnia ocen 5,07

22. Podgórniak Igor – kl. 3A gimnazjum; średnia ocen 5,25
23. Waloch Dorota – kl. 3A gimnazjum; średnia ocen 5,13

24. Czerwińska Joanna – kl. 3A gimnazjum; średnia ocen 5,06
25. Hojda Filip – kl. 3A gimnazjum; średnia ocen 5,06
26. Mateusiak Łukasz – kl. 3A gimnazjum; średnia ocen 5,06

27. Borek Alicja – kl. 3B gimnazjum; średnia ocen 5,13
28. Waloch Magdalena – kl. 3B gimnazjum; średnia ocen 5,13
29. Wojcieszek Patryk – kl. 3B gimnazjum; średnia ocen 5,06
Zostały wręczone także stypendia za osiągnięcia sportowe. Otrzymali je: Karolina Siuda – kl. VIII, Miłosz Domagała – kl. VIII oraz Patryk Maryszewski – kl. VIIb.

Pani wicedyrektor pogratulowała uczniom z klas IV-VIII oraz gimnazjum, którzy osiągnęli średnią ocen powyżej 4,75. Są to następujący uczniowie: Maja Paluch – IVa, Cecylia Posmyk – IVa, Bartosz Prusiński – IVa, Dominika Siuda – IVa, Mateusz Tokarek – IVa, Tadeusz Bartkowiak – IVb, Oliwia Straszak – IVb, Hubert Drutowski – IVb, Krzysztof Warzycha – IVb, Amelia Barańska – IVb, Nela Bielawska – IVc, Maja Espinoza Tapia Bator – IVc, Julia Podgórniak – IVc, Wiktoria Tokarek – IVc, Tomasz Borek – Va, Ignacy Szymański – Va, Kamil Gadomski – Vb, Oliwia Olewińska – Vb, Michał Kuma – Vb, Franciszek Zychla – Vb, Nikola Hanulak – Vc, Gabriela Jóźwik – Vc, Maja Kuhn – VIa, Zuzanna Łakomska – VIa, Witold Bartkowiak – VIb, Filip Olejnik – VIb, Nina Wilmańska – VIb, Natalia Wika – VIIa, Maciej Franelak – VIII, Karolina Siuda – VIII, Maja Czyż – VIII, Paula Podemska – VIII, Roksana Mateusiak – 3A, Dawid Zygmunt – 3B, Weronika Psyk – 3B, Magdalena Pabijaniak – 3B.

Zostały wręczone nagrody za udział w konkursie na najpiękniejsza kolędę lub piosenkę bożonarodzeniową, który odbył się 18 grudnia 2018r. Wzięło w nim udział 8 uczniów. Uczniowie zaśpiewali najpopularniejsze piosenki angielskie związane z Bożym Narodzeniem, takie jak: „Jingle bells” czy „We wish you a Merry Christmas”.
Jury w składzie: A. Łakomska, M. Betka i M. Kowalczyk przyznało następujące nagrody –
• I miejsce – Lena Osiewicz, kl. Ib
• II miejsce – Zofia Prusińska, kl. Ib
• III miejsce – Wiktoria Czyż, kl. Vb

Wielkim powodzeniem cieszyła się kolejna edycja szkolnego konkursu na najpiękniejszą kartkę bożonarodzeniową i życzenia w języku angielskim „Christmas card” dla klas I-V. W tym roku uczniowie przygotowali 52 różnorodne kartki.
Jury (A. Łakomska, M. Betka i A. Pierzyna) wyłoniło zwycięzców w kategorii uczniów klas 1-3 i 4-5. Duże emocje budziły kartki przygotowane przez najmłodszych uczniów i dlatego po długich obradach przyznano dla tej grupy wiekowej tylko wyróżnienia.
Kategoria klas 1-3
Przyznano wyróżnienia dla:
• Filip Walkowiak, kl.IIa; Adrianna Hojda, kl. Ia; Jagoda Adamiak, kl. IIb, Katarzyna Uryszek, kl.IIb; Magdalena Kostrzewa, kl. IIb, Nikodem Wilmański, kl.Ib
Kategoria klas 4-5
• I miejsce – Wiktoria Kozik, kl. IVa
• II miejsce – Nikola Hanulak, kl. Vc
• III miejsce – Otylia Woźniak, kl. Va

W styczniu rozstrzygnięty został szkolny konkurs fotograficzny „Z książką mi do twarzy” skierowany do klas VII, VIII i III gimnazjum. Należało zrobić ciekawe zdjęcie osoby „przyłapanej” na czytaniu. Celem konkursu było propagowanie czytania jako formy spędzania czasu wolnego oraz popularyzacja fotografii jako dziedziny sztuki.
Wyniki konkursu były następujące:
I miejsce – Filip Hojda – IIIa
II miejsce – Miłosz Chrzan – IIIb
wyróżnienie: Marta Cybułka – VIIa i Martyna Pakuła – VIIa

W miesiącu grudniu został rozstrzygnięty konkurs plastyczny dla uczniów klas młodszych „Jesień nad Wartą”. Celem konkursu było rozwijanie u dzieci zdolności plastycznych oraz zainteresowania otaczającą przyrodą. W konkursie wzięło udział 28 uczniów. Powołane Jury nagrodziło prace następujących osób:
I miejsce – Adrianna Hojda kl. Ia, Maja Hadryś kl. Ia, Hanna Piekara kl. Ia
II miejsce – Lena Osiewicz kl. Ib, Antoni Bożek kl. Ib, Kinga Nagel kl. Ia
III miejsce – Filip Kajmowicz kl.III
Laureaci konkursu otrzymali nagrody rzeczowe. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie.

Na apelu zostały również wręczone nagrody za osiągnięte wyniki w Szkolnym Konkursie Kolęd, a także za udział w III Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym na najpiękniejszą ozdobę bożonarodzeniową.

Gratulujemy serdecznie wszystkim uczestnikom osiągniętych wyników.

Dodaj komentarz

Skip to content