Akcja „Szkoła pamięta”

Po raz kolejny nasza placówka włączyła się w akcję zorganizowaną przez Ministerstwo Edukacji Narodowej „Szkoła Pamięta”. Akcja ma na celu działania upamiętniające ważne postaci i wydarzenia historyczne, pamięć o bohaterach naszej wolności, w szczególności tych, którzy związani są z historią naszego regionu. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły z oddziału 0 b wraz ze swoją wychowawczynią, a zarazem opiekunem samorządu uczniowskiego – p. Malwiną Domagałą udali się w piątek 30 października na cmentarz parafialny w Osjakowie pod Pomnik Powstańców Styczniowych – patronów naszej szkoły. Każdy ochoczo włączył się w porządkowanie grobu, następnie złożono znicze oraz kwiaty, oddano hołd i uczczono pamięć Poległych minutą ciszy. Dzięki akcji „Szkoła Pamięta” najmłodsi z naszej placówki zostali uwrażliwieni na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach narodowych, poznali historię odwiedzonych miejsc, uczestnicząc jednocześnie w pięknej lekcji patriotyzmu.

Skip to content