Akcja profilaktyczna „Uratuj misia”

„Uratuj Misia” pod takim hasłem Komenda Powiatowa Policji w Wieluniu zorganizowała w dniu 14 czerwca 2018r. w  naszej szkole akcję profilaktyczną dla dzieci z przedszkoli z terenu gminy Osjaków.
​Pomocni okazali się uczniowie z I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Wieluniu. Pod okiem instruktorów dzieci przeszły kurs podstawowy pierwszej pomocy przedmedycznej, jak udzielić pomocy w razie urazu, co robić gdy zaatakuje nas pies, i wiele innych ważnych sytuacji mogących się przytrafić. Dzieci pomimo swego wieku mogą uratować życie poprzez znajomość numerów alarmowych, które bezbłędnie znały. Mamy nadzieje, że nadchodzące wakacje będą beztroskie i pomocy nie będzie trzeba wzywać. Za dzielny udział w zajęciach każdy przedszkolak otrzymał dyplom, opaski silikonowe fluorescencyjne oraz odblaskowe z numerami alarmowymi. Serdecznie dziękujemy Komendzie Powiatowej za zajęcia.

Dodaj komentarz

Skip to content