Warsztaty rękodzieła ludowego – podsumowanie innowacji

W GOK-u w Osjakowie zorganizowana została wystawa rękodzieła ludowego. Jest ona uwieńczeniem innowacji pedagogicznej „Poznaję i kultywują sztukę ludową regionu w którym mieszkam”.
W trakcie trwania innowacji uczniowie uzdolnieni plastycznie spotykali się z twórcami ludowymi i pod ich kierunkiem wykonywali różne prace plastyczne. Warsztaty prowadziły panie: Teresa Nawojska, Genowefa Borek oraz Lidia Tyka. Uczniowie wykonywali prace indywidualnie i grupowo. W grupach wykonane zostały pająki  weselne ze wstążek oraz malwy z papierowych serwetek, a indywidualnie – kwiaty z bibuły i krepiny, papierowe gwiazdki oraz serwetki wyszywane haftem krzyżykowym.
Zajęcia trwały od października do maja. W kwietniu i maju ze względu na panującą epidemię COVID-19 miały formę on-line.
Zajęcia te miały na celu rozwijanie wiedzy na temat sztuki ludowej naszego regionu poprzez spotkanie z twórcami ludowymi, udział w warsztatach plastycznych, pogadankach, pokazach, i oglądaniu dostępnych autentycznych wytworów sztuki ludowej. Spotkania te były możliwe dzięki współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Osjakowie. Serdecznie dziękujemy twórczyniom ludowym za przekazaną wiedzę i umiejętności oraz GOK w Osjakowie za owocną współpracę. W nadchodzącym roku szkolnym planujemy kolejną edycję innowacji.

Skip to content