Żywa lekcja historii w Ożarowie

19 grudnia 2017 roku gimnazjaliści z klasy IIa i IIb wzięli udział w wycieczce szkolnej do Muzeum Wnętrz Dworskich w Ożarowie – mieszczącego się w barokowym dworku wybudowanym w drugiej połowie XVIII w. przez kasztelana wieluńskiego – Władysława Bartochowskiego. Pod czujnym okiem nauczycieli – p. Henryki Wejner i p. Karoliny Kempy uczniowie mieli możliwość udziału w żywej lekcji historii, której temat dotyczył demokracji szlacheckiej w Polsce. Ponadto uczestnicy wycieczki zwiedzili wiatrak znajdujący się w Kocilewie, wybudowany przez rodzinę Kowalskich w 1914 roku. Ostatnim punktem programu były warsztaty bożonarodzeniowe, przeprowadzone w zabytkowej, stuletniej kamienicy stojącej na nasypie w pobliżu ożarowskiego dworku. Nasi wychowankowie własnoręcznie wykonali ozdoby choinkowe z masy solnej, które następnie pomalowali. Niewątpliwie pobyt w muzeum był czasem spędzonym pożytecznie, poszerzającym wiadomości i rozwijającym zdobytą do tej pory wiedzę. Z wycieczki wróciliśmy pełni pozytywnych wrażeń i w dobrej atmosferze, ponieważ udało nam się połączyć przyjemne z pożytecznym – naukę z rozrywką.

Dodaj komentarz

Skip to content