„Zmisiowane” przedszkolaki

W ramach projektu „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”, który realizowany jest w roku szkolnym 2019/2020, przedszkolaki z oddziału przedszkolnego rozwijają czytelnictwo w domu i w przedszkolu. Wspólnie wybrana maskotka – miś „Bolek” odbywa czytelniczą podróż po domach przedszkolaków. Zadaniem rodziców jest przeczytanie wybranego utworu i wpisanie tytułu do misiowego dzienniczka, a zadaniem dzieci z kolei jest wykonanie pamiątkowego rysunku lub odrysowanie swojej rączki. Śpiewanie wesołych piosenek o misiu umila czekanie na powrót Bolka z wędrówek po domach dzieci. Przedszkolaków odwiedzają również w przedszkolu różni ważni goście, którzy z przyjemnością czytają bajkę, baśń lub wierszyk dla najmłodszych.