Zima, jesień, lato, wiosna czyli szkolna wycieczka do Szklarskiej Poręby

28 września 2022 r. skoro świt, bo o godz. 6.00 grupa uczniów z klas 4, 5, 6 i 7 wraz z nauczycielami: p. Anną Durą-Gędek, p. Magdaleną Palusińską, p. Anetą Pierzyną i p. Małgorzatą Biegańską wyruszyła w kierunku Szklarskiej Poręby. Chociaż pogoda nas nie rozpieszczała, byliśmy zdeterminowani i pełni zapału do zdobycia jednego ze szczytów Karkonoszy, a mianowicie Szrenicy. Gdy dotarliśmy na miejsce, przywitał nas przesympatyczny pan przewodnik oraz mała mżawka. Ubrani ciepło, zabezpieczeni płaszczami przeciwdeszczowymi wsiedliśmy na wyciąg, który miał nas dowieźć na szczyt. Już w połowie drogi zaczął padać deszcz, który zamienił się w deszcz ze śniegiem, a następnie w śnieg. Kiedy dotarliśmy na miejsce, wyglądaliśmy jak śnieżne bałwanki. Taki zwrot akcji zaskoczył wszystkich. Na szczęście trafiliśmy szybciutko do ciepłego schroniska, gdzie mogliśmy się ogrzać i przygotować do dalszej wędrówki. Mimo śnieżycy, humory dopisywały wszystkim. Mogliśmy porzucać się śnieżkami, przywitać się z oswojonym lisem i pozjeżdżać… na własnych butach. Podczas schodzenia ze Szrenicy pogoda zmieniła się z zimowej w jesienną, a potem zaświeciło nawet słoneczko. Po drodze obejrzeliśmy wodospad Kamieńczyka. W centrum Szklarskiej Poręby zobaczyliśmy pomnik Ducha Gór. Zakupiliśmy pamiątki i udaliśmy się w drogę powrotną. W autobusie opowieściom nie było końca. Wszyscy będą pamiętać ten wyjazd, ponieważ rzadko się zdarza, aby we wrześniu można było porzucać się śnieżkami i jechać wyciągiem wśród płatków śniegu. Już planujemy następną wyprawę.

Skip to content