Z wizytą w piekarni

3 października 2019 r. uczniowie klasy 3b z wychowawczynią p. Jolantą Nowak i klasy 3a z p. Marleną Olbińską gościli w Piekarni Szuster. Właściciel – pan Julian Szuster powitał nas serdecznie, opowiedział o historii i oprowadził po zakładzie. Pokazał uczniom kolejno wszystkie pomieszczenia zaczynając od magazynu mąki, poprzez magazyn dodatków do chleba, następnie główną halę z piecem i na koniec krajalnię, gdzie jest porcjowany i pakowany chleb. Dzieci w każdym z pomieszczeń oglądały, dotykały,  wąchały i nawet próbowały zgromadzone tam składniki. Piekarz zademonstrował  nam  proces wyrobu ciasta. Otworzył drzwiczki rozgrzanego pieca, do którego włożył uformowane rożki. W czasie kiedy trwał wypiek uczniowie poznawali najważniejszy w piekarni produkt – kilka rodzajów mąki. Na koniec dzieci „gorąco” podziękowały gospodarzowi i delektowały się sprezentowanymi przez pana Juliana ciastkami „prosto z pieca”. Jeszcze raz dziękujemy właścicielowi piekarni za interesującą lekcję i okazaną życzliwość.

Skip to content