Z wizytą w bibliotece

W dniu 15 listopada 2017r. dzieci z oddziału przedszkolnego odwiedziły Gminną Bibliotekę Publiczną w Osjakowie. W listopadzie przypada Światowy Dzień Pluszowego Misia i dlatego tematyka spotkania dotyczyła najmilszej zabawki dzieci jaką jest pluszowy miś. Przedszkolaki wysłuchały fragmentu książki „Dziadek i Niedźwiadek”, która opowiada prawdziwą historię z drugiej wojny światowej. Niedźwiadek o imieniu „Wojtek” towarzyszył polskim żołnierzom podczas walk z Niemcami. Żołnierze traktowali niedźwiedzia jak swojego kompana broni. 
Potem były zabawy ruchowe, piosenki oraz atrakcja spotkania Zumba „Gummi MIś”. Na zakończenie dzieci wykonywały prace plastyczne. Każdy otrzymał rysunek z połową misia i zadaniem dzieci trzeba było dorysować brakujące elementy i pokolorować. W sympatycznym nastroju przebiegło spotkanie, a dzieci obiecały, że jeszcze wrócą do biblioteki. 

Dodaj komentarz

Skip to content