Z wizytą na Olimpie

Ostatnia lekcja historii (18 października) była bardzo przyjemna. Uczniowie klasy 5a i 5b dowiedzieli się nieco więcej o niezwykłych postaciach, które są bohaterami mitów. Skupili się na bogach greckich. Mieszkali oni na Olimpie – była to siedziba wszystkich bogów, z której kierowano ludzkimi losami. Każdy z bogów opiekował się inną dziedziną życia, musiało być ich więc całkiem sporo. Starożytni Grecy bardzo szanowali bogów, modlili się do nich, a także składali im ofiary. Bogowie nie byli jednak nieomylni – prowadzili bardzo interesujące, burzliwe życie, popełniali błędy. Pod tym względem bardzo przypominali ludzi. Każdy bóg posiadał charakterystyczny przedmiot.
Uczniowie pod opieką nauczycielki historii- p. Ewy Drewicz zaprezentowali wybrane postaci bogiń i bogów greckich. Przygotowali ciekawe stroje oraz odpowiednie atrybuty. Pojawiła się niezwykłej urody Afrodyta, surowy Zeus, miotający piorunami, a złowrogi bóg mórz i oceanów- Posejdon wzniecał i uciszał fale swoim trójzębem. Piękną zbroją i mieczem chwalił się Ares, zaś przy Hadesie stał jego wierny trójgłowy pies – Cerber. Bóg sztuki – Apollo – trzymał w ręku ulubioną lirę. Prezentacja wypadła wyśmienicie.
Prezentując postaci bogów greckich uczniowie łatwiej zapamiętują potrzebne informacje, bawiąc się przy tym znakomicie. Każdy bowiem wie, że nauka idzie w parze z zabawą.

Skip to content