XIII edycja konkursu „Moje Drzewo Genealogiczne”

W środę 10 marca 2021 r. w Muzeum Ziemi Wieluńskiej odbyło się rozstrzygnięcie konkursu „Moje Drzewo Genealogiczne” oraz wręczenie nagród. Spotkanie rozpoczęło się od przywitania laureatów przez dyrektora muzeum – pana Jana Książka. Na sali obecni również byli pani Magdalena Kopańska, odpowiedzialna za konkurs oraz pan Paweł Okrasa – burmistrz Wielunia. Nagrodami dla zwycięzców były bony podarunkowe do sklepu Mediaexpert oraz mały podarunek od muzeum w postaci książeczki „Cenne i ciekawe z kolekcji Muzeum Ziemi Wieluńskiej”.
Nasza szkoła już od kilku lat bierze czynny udział w tym konkursie .W tym roku swoje prace, przygotowane pod okiem nauczycielki języka polskiego – pani Małgorzaty Biegańskiej, zaprezentowali uczniowie klas 6 a i b oraz 7a , a byli to: Maria Urbańska z kl. 6a, Amelia Barańska z kl. 6b, Zuzanna Walkowiak z kl. 6b, Julia Krysiak z kl. 7a, Zuzanna Swędrak z kl.7a.
Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach – klasy IV-VI oraz klasy VII-VIII. W sumie udział wzięło 32 uczestników. Komisja w składzie: Jan Książek, Jarosław Eichstaedt, Magdalena Kopańska, Tomasz Spychała, Marek Gogola dokonała oceny prac pod względem ilości i czytelności zawartych w nich informacji, pomysłowości, strony plastycznej i estetycznej.
Zuzanna Swędrak zajęła w konkursie I miejsce w kategorii klas VII-VIII. Gratulujemy serdecznie!
Ideą przewodnią konkursu jest odkrywanie i głębsze poznawanie własnych korzeni oraz zebranie jak najpełniejszej informacji o historii swojej rodziny dzięki rozmowie międzypokoleniowej – z rodzicami, dziadkami, pradziadkami lub z innymi krewnymi.

Skip to content