Wycieczka na Słowację i do Zakopanego

7 czerwca 2019 roku o godz. 5.30, uczniowie klasy VIII, VIa, Va oraz Vb wraz z opiekunami – p. Aleksandrą Biegańską, p. Ewą Drewicz, p. Piotrem Sarowskim oraz p. Michałem Górnickim wyjechali na wycieczkę na Słowację, a także do Zakopanego.
Pierwszym celem była położona w Demianowskiej Dolinie na terenie Słowacji – Jaskinia Wolności. Wejście do jaskini leży na wysokości 870 m n.p.m. Przestrzenie podziemne jaskini wytworzyła rzeka Demianówka, która płynie w niej na odcinku 2 km. Taki fragment jaskini jest udostępniony zwiedzającym. Wilgotność w jaskini sięga 97% i należy tam pokonać ponad 900 schodów.
Następnym punktem programu był przejazd do Liptowskiego Mikulasza, do Aquaparku „Tatralandia”, z bogatą ofertą przeróżnych basenów i zjeżdżalni. Kilkugodzinny pobyt pozwolił się dzieciom odprężyć po trudach wielogodzinnej jazdy autokarem. Na koniec udaliśmy się do Poronina na obiadokolację i nocleg.
W drugim dniu wycieczki, po śniadaniu, wycieczkowicze udali się wraz z przewodnikiem do Doliny Kościeliskiej na około 2-godzinny marsz malowniczym szlakiem do schroniska PTTK na Hali Ornak. Pomimo upalnej pogody młodzież poczynała sobie dzielnie na trasie. Po powrocie do autokaru nastąpił przejazd pod Gubałówkę, na którą wjechaliśmy kolejką.
Ostatnim punktem wycieczki po zjeździe z Gubałówki był przejazd do centrum Zakopanego, pod Krupówki, gdzie był czas wolny na m.in. zakup pamiątek. Następnie pojechaliśmy do Poronina na obiad, a potem już dość zmęczeni, aczkolwiek zadowoleni wyruszyliśmy w drogę powrotną.

Skip to content