Wycieczka klas szóstych do Łodzi

19 grudnia 2019 roku uczniowie klas szóstych wraz z wychowawcami p. Ewą Drewicz, p. Anetą Pierzyną i p. Michałem Górnickim wybrali się na wycieczkę do Łodzi.
Najpierw uczniowie obejrzeli spektakl w teatrze Pinokio pt. „Kopciuszek”. Został on przygotowany w konwencji musicalowej z muzyką na żywo. Fabuła przedstawienia nie odbiega od konstrukcji baśni braci Grimm, ale została wzbogacona o współczesne akcenty i konteksty. „Kopciuszek”w Pinokiu wzrusza, rozśmiesza i skłania do refleksji nad trudnymi relacjami między rówieśnikami.
Następnie uczniowie udali się do parku trampolin Saltos, gdzie pod okiem trenerów aktywnie spędzili czas, doskonale się przy tym bawiąc.
Celem wyjazdu było podniesienie kompetencji kulturalnych w zakresie odbioru sztuki i zachowania w teatrze poprzez udział w spektaklu, wyrabianie nawyku aktywnego spędzania czasu wolnego oraz integracja międzyoddziałowa.

Skip to content