Wycieczka do Zaczarowanego Lasu

16 maja 2019 r. przedszkolaki wraz z rodzicami i wychowawczyniami p.Agnieszką Kukuł i p.Ireną Ciania odwiedziły Zaczarowany Las w małej jurajskiej wiosce Piasek koło Częstochowy. Czerwony Kapturek spacerujący leśnym duktem do swojej Babci, spotkanie z Babą Jagą w jej domku to wrażenia dla dzieci jak najbardziej autentyczne.
Las, „zaczarowali aktorzy” z Teatru im. Adama Mickiewicza w Częstochowie. Do Zaczarowanego Lasu uczniowie udali się, wygodnymi i bezpiecznymi „tramwajami konnymi”, znanymi na szlaku Jurajskiej Karawany Konnej. Po drodze odwiedzili Dom Baby Jagi, rozmawiali z Jasiem i Małgosią, wróżkami, panem leśniczym – wszystko to w prawdziwej leśnej scenerii, gdzie można zobaczyć niedźwiedzia, usłyszeć wycie wilka, a także dostać przepyszne ciasteczka od Czerwonego Kapturka, co stworzyło niezapomniany klimat. Powrót tramwajami konnymi z lasu, w którym spotkały tyle ciekawych postaci, gdzie przeżyły tyle emocji, jest jak najlepszy film, którego koniec jest wielkim niedopowiedzeniem. Dzień pełen wrażeń zakończony został ogniskiem i pysznymi kiełbaskami.

Skip to content