Wycieczka do Wrocławia

7 października 2019 r. uczniowie klas piątych wraz z wychowawcami: p. Magdaleną Betką,  p. Karoliną Kempą, p. Dorotą Gadomską oraz p. Iwoną Bereś wzięli udział w wycieczce do Wrocławia. Wyjazd miał charakter krajoznawczo-turystyczny, a jego uczestnicy mogli obejrzeć największe atrakcje stolicy Dolnego Śląska. W programie znalazły się: Afrykarium prezentujące różnorodne ekosystemy środowiska wodnego Czarnego Kontynentu, kolejka gondolowa Polinka, której trasa przechodzi nad rzeką Odrą i można z niej podziwiać charakterystyczne punkty Wrocławia tj. dom na wodzie, Most Grunwaldzki, Ostrów Tumski czy wieżę ciśnień.
Ponadto uczniowie zwiedzili centrum nauki i wiedzy o wodzie Hydropolis. Miejsce gdzie różnorodne technologie multimedialne, interaktywne instalacje, wierne repliki i modele oraz bogate w informacje ekrany dotykowe służą jednemu celowi: ukazaniu wody z różnych, fascynujących perspektyw.
Ostatnim punktem programu była wizyta w Parku Trampolin GoJump, gdzie można było pokonać grawitację, poczuć dreszczyk emocji i  po prostu świetnie się bawić.

Skip to content