Wycieczka do Tarnowskich Gór

W dniu 27 września 2018r. uczniowie klas szóstych pod opieką p. Elżbiety Kity i p. Aleksnadry Biegańskiej udały się na wycieczkę do Tarnowskich Gór. Celem wycieczki było zwiedzanie Zabytkowej Kopalni Srebra. Uczniowie mieli okazję spacerować podziemnymi korytarzami oraz podziwiać wyrobiska komorowe. Poznali historię górniczego regionu zwiedzając Multimedialne Muzeum Górnictwa. Dopełnieniem wrażeń był przepływ w łodziach 600 m odcinka w podziemiach Sztolni „Czarnego Pstrąga”, położonego wśród zieleni w Parku Repeckim. Atmosferę tajemniczości w kopalni tworzyło delikatne światło lamp górniczych. Podziemna przeprawa dostarczyła wszystkim wielu pozytywnych wrażeń i była największą atrakcją.
Kolejnym punktem wyprawy był pobyt w Parku Wodnym, gdzie można było popływać i zrelaksować się w ciepłych basenach. 
Wycieczka była niezapomnianym przeżyciem, ciekawym doświadczeniem i miło spędzonym czasem.

Dodaj komentarz

Skip to content