Wycieczka do średniowiecznego grodu

W miniony poniedziałek tj. 4 czerwca 2018r. grupa klas gimnazjalnych wraz z opiekunami – p. Magdaleną Betką, p. Dorotą Gadomską oraz p. Edytą Woźniak, udała się na wycieczkę do średniowiecznego grodu niedaleko Byczyny w województwie opolskim. Na początku wycieczki uczniowie zostali zaznajomieni z krótką historią grodu, zwiedzili go a następnie zostali podzieleni na dwie grupy. Podczas zajęć gimnazjaliści mogli nauczyć się sztuki strzelania z łuku, rzucania nożami czy pisania gęsim piórem, co w cale nie było takie łatwe. Chłopcy mogli się wcielić w średniowiecznych rycerzy i spróbować swoich sił w „turnieju”. Poza tym zwiedzili zbrojownię, gdzie mogli przymierzyć średniowieczne zbroje oraz zobaczyć pokaz posługiwania się bronią. Po wyczerpujących i ciekawych zajęciach uczniowie zasiedli do ogniska z pieczonymi kiełbaskami a na koniec mogli odetchnąć pływając na rowerkach wodnych. Pogoda dopisała tak samo jak humory. Był to mile spędzony czas i ostatnia wspólna wycieczka trzecioklasistów oraz ich wychowawców.

Dodaj komentarz

Skip to content