Wycieczka do Łodzi

W ramach realizacji Programu Edukacji Ekologicznej „Eko-uczniowie w Osjakowie” grupa uczniów z klasy VII oraz z klas gimnazjalnych, wzięła udział w wycieczce do Łodzi. Wyjazd odbył się 22.02.2018, pod opieką wychowawców klas III gimnazjum tj. p. Doroty Gadomskiej i p. Magdaleny Betki oraz p. Anny Dura-Gędek.
Pierwszym punktem wycieczki było wejście do Palmiarni Ogrodu Botanicznego w Łodzi, w trakcie którego uczniowie uczestniczyli w lekcji botanicznej na temat „Osobliwości świata roślin”. Na zajęciach młodzież osobiście doświadczyła, jakie warunki termiczne i wilgotnościowe panują w strefie okołorównikowej, podzwrotnikowej i zwrotnikowej. W czasie spaceru po Palmiarni uczniowie poznali przedstawicieli świata roślin omawianych stref, m.in:. palmę daktylową, palmę kokosową, bananowce, sagowce, rosiczki, kaktusy, storczyki, bromelie i wiele, wiele innych.
Drugim punktem wyjazdu był pokaz w łódzkim Planetarium EC1 nt. „Gwiazdozbiory zimowego nieba”. Uczniowie oglądali rozgwieżdżone niebo nad Łodzią, na którym uczyli się odnajdywania poszczególnych gwiazdozbiorów, takich jak np. Orion, Byk, Wielki i Mały Pies, Bliźnięta. Ćwiczyli odnajdywanie Gwiazdy Polarnej i dowiedzieli się czym jest terminator na Księżycu.

Dodaj komentarz

Skip to content