Wycieczka do Łodzi – kl. 1a, 3a i 3c

Dnia 10 maja 2018r. uczniowie klas Ia, IIIa oraz IIIc naszej szkoły pod opieką wychowawczyń p. Marleny Olbińskiej, p. Wioletty Podgórniak i p. Ireny Cianii wzięli udział w wycieczce do Łodzi. Najpierw udaliśmy się do Planetarium EC1, to najnowocześniejsze takie miejsce w Polsce. Pod 18 metrową kopułą znajduje się 14 metrowy ekran sferyczny i 110 wygodnych foteli. Dużo wrażeń przyniosło dzieciom obejrzenie pokazu dydaktycznego, podczas którego omówione były gwiazdozbiory i planety widoczne na niebie po zachodzie słońca. Potem przyszedł czas na pokaz filmu „Dobór naturalny”. To obraz o tym jak Karol Darwin odwiedzając Galapagos postawił tezę, a następnie ją potwierdził tworząc teorie ewolucji. Warto tu zwrócić uwagę na niesamowite animacje niosące ze sobą ogromny ładunek dydaktyczny. Zastosowane efekty wbijały w fotel, a przed wypełniającym całą kopułę obrazem i przenikającym zza ekranu dźwiękiem nie dało się uciec. Po zakończonym pokazie dzieci zadawały pytania dotyczące życia w Kosmosie, gwiazd, galaktyki. Prezenter na każde zadane pytanie pięknie i ciekawie odpowiadał. Kolejnym etapem wycieczki było zwiedzanie łódzkiej, zabytkowej elektrowni – Centrum Nauki i Techniki EC1. Krótka lekcja historii dostarczyła wiadomości powstania tak ogromnego kompleksu EC1. Przewodnik przedstawił dzieciom informacje na temat: „W jaki sposób ożywiono dawne urządzenia wykorzystując najnowocześniejsze techniki informatyczne, audiowizualne i medialne. Dzieciak z zaciekawieniem słuchały wszystkich informacji, następnie same mogły poznawać tajemnice różnych urządzpoprzez zabawy i udział w doświadczeniach w Centrum Nauki i Techniki EC1.
Kolejną atrakcją podczas pobytu w Łodzi było Experymentarium znajdujące się w Manufakturze. Czekało tam na uczestników wycieczki naprawdę wiele atrakcji., żeby tego doświadczyć, musieli przedostać się przez kosmiczny tunel. Iluzoryczna gra świateł, barw i dźwięków sprawiała wrażenie utraty gruntu pod nogami, zachwiania równowagi. To było niesamowite przeżycie! Zwiedzając wystawę Experymentarium trzeba było uruchomić wiele zmysłów. Dzieci mogły nie tylko słuchać, patrzeć, ale też dotykać, do czego nie trzeba było ich specjalnie namawiać. Interaktywne zajęcia w pasjonujący i zabawny sposób objaśniły skomplikowane zagadnienia z różnych dziedzin nauki. Możliwość eksperymentowania sprawiła dzieciom wiele radości i przyjemności. Pozyskana praktyczna wiedza na pewno zostanie pozytywnie wykorzystana przez nich w dalszej nauce.
Najwięcej niezapomnianych emocji dostarczyła dzieciom zabawa laserami, wymagająca aktywności fizycznej i umysłowej, która odbyła się w Arena Laser Games. Jest to pasjonująca gra dla każdej grupy wiekowej. Każdy z graczy ubrany jest w specjalną kamizelkę, wyposażoną w sensory, które reagują na strzał wiązką laserową. Celem misji jest zdobycie maksymalnej ilości punktów (celnych strzałów). Gra odbywała się na specjalnie stworzonej arenie, w formie labiryntu, skrytej w tajemniczym półmroku. Atmosferę niesamowitości wzmagają dodatkowe efekty specjalne, świetlne oraz muzyka. Po zmaganiach w Arena Laser Games udaliśmy się w drogę powrotną do Osjakowa. Wycieczka dostarczyła dzieciom niezapomnianych wrażeń.

Dodaj komentarz

Skip to content