Wycieczka do fabryki bombek

14 listopada 2018r. w związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia dzieci z oddziału przedszkolnego i z klasy Ia wraz z rodzicami i nauczycielami postanowiły wybrać się na wycieczkę do fabryki bombek, która mieści się w Piotrkowie Trybunalskim. Wszyscy mogli obserwować długi proces produkcji ozdób choinkowych. Wizyta rozpoczęta była od podziwiania w jaki sposób bombki są dmuchane, a więc jak nadaje się im kształt. Następnie dzieci zapoznały się z etapem „srebrzenia”, gdzie bombka uzyskiwała podkład potrzebny do dalszych procesów. Potem udały się do najciekawszej sali – „dekoratorni”. Tu powstawały prawdziwe dzieła. Wszystkie bombki malowane w tradycyjny sposób, zachowywały ręczny charakter wytwarzania. Praca ta wymaga niezwykłej precyzji, trudu i cierpliwości. Na pamiątkę pobytu, każdy uczestnik wycieczki otrzymał cztery bombki własnoręcznie ozdobione podczas warsztatów. Była także okazja, aby zaopatrzyć się w przepiękne rękodzieła choinkowe w tamtejszym sklepiku, a chętnych ku temu nie brakowało. Wizyta w fabryce bombek niewątpliwie wprowadziła wszystkich w świąteczny nastrój.
Wycieczka nie obyła się także bez pobytu dzieci w kolorowej i atrakcyjnej sali gier i zabaw, gdzie każde dziecko mogło wyszaleć się i pobawić z rówieśnikami w bezpiecznych i przyjaznych warunkach. Przedszkolaki oraz uczniowie z klasy Ia mieli wspaniałą okazję do spędzenia ze sobą wolnego czasu i zintegrowania się. Wszyscy wrócili z wycieczki zadowoleni i uśmiechnięci. To był bardzo udany wyjazd, który dzięki pięknym pamiątkom – malowanym ręcznie bombkom pozostanie w naszej pamięci na długo!

Dodaj komentarz

Skip to content