Wspomnienie o Janie Pawle II

16 października 1978 roku z balkonu Bazyliki św. Piotra padły pamiętne słowa: „Habemus papam!”. Tłum zgromadzony na placu ze zdumieniem przyjął wiadomość, że nowym Ojcem Świętym został Polak, metropolita krakowski kard. Karol Wojtyła. 18 października 2018 roku w naszej szkole odbył się uroczysty apel upamiętniający Świętego Jana Pawła II. Ojciec Święty Jan Paweł II emanował świętością, czyli pięknem swojego człowieczeństwa, bogactwem osobowości, dobrocią, mądrością i miłością. Jednym słowem promieniował Chrystusem, gdyż tylko On jest jedynym źródłem i sprawcą świętości człowieka. Z nauczania papieskiego, dziewczęta i chłopcy z naszej szkoły wybrali niektóre przesłania skierowane do wszystkich ludzi dobrej woli i przedstawili je w montażu słowno-muzycznym. Dzięki takim spotkaniom nasz rodak Święty Jan Paweł II i jego nauka ciągle żyje w naszej pamięci. Apel spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem i dostarczył wiele wzruszeń całej społeczności szkolnej. Dzisiejsze spotkanie przygotował ks. Marcin Kręciwilk, za oprawę muzyczną odpowiedzialna była pani Ewa Drewicz, dekoracja powstała pod kierunkiem pani Anety Pierzyny.

Dodaj komentarz

Skip to content