Wizyta policjantów w przedszkolu

Dzieci z oddziału przedszkolnego rozmawiały na zajęciach na temat bezpieczeństwa na drodze. W związku z tym postanowiły wspólnie z wychowawczynią zaprosić do przedszkola Panów policjantów. Spotkanie odbyło się 18 września 2019 roku. Tematem  było utrwalenie zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu i w domu, a także poznanie zawodu policjanta. Dzieci dowiedziały się jak ważna i odpowiedzialna jest jego praca, jakie są zasady uczestnictwa w ruchu drogowym oraz jakie różne niebezpieczne sytuacje mogą zagrażać małemu dziecku. Przedszkolaki mogły też zobaczyć, jak wygląda strój policjanta oraz jego atrybuty. Na zmianę przymierzały policyjną czapkę, kamizelkę, zakładały kajdanki. Na zakończenie Panowie policjanci przeczytali przedszkolakom wiersz Juliana Tuwima „Lokomotywa”, a dzieci w podziękowaniu zaśpiewały piosenkę. To było bardzo miłe i pouczające spotkanie, które z pewnością pozostanie przedszkolakom na długo w pamięci!

Skip to content