Witamy wiosnę!

21 marca to pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. Po długiej zimie każdy z nas wyczekuje pierwszych promyków słońca i szukamy pierwszych oznak zwiastujących nadejście wiosny. Tradycyjnym zwyczajem związanym z pierwszym dniem wiosny jest topienie lub palenie marzanny, która uosabia zimę i którą wyprasza się w dosadny sposób, aby zrobić miejsce wiośnie. Przygotowania do tego dnia rozpoczęły się w naszej szkole kilka dni wcześniej, trzeba było bowiem wykonać kukłę symbolizującą zimę. Tego zadania podjęli się uczniowie klas trzecich. Własnoręcznie wykonali marzannę z ekologicznych materiałów, które nie szkodzą środowisku. Dzisiaj w pierwszym dniu kalendarzowej wiosny dzieci z klas 0-3 razem z wychowawcami zebrały się na boisku szkolnym, gdzie w bezpiecznym miejscu nastąpiło symboliczne pożegnanie zimy, polegające na spaleniu kukły zwanej marzanną. Tym samym tradycji stało się zadość. Bardzo się cieszymy, że powitaliśmy wiosnę. Mamy nadzieję, że zimę zobaczymy dopiero za rok.