Warsztaty z Panią Genowefą Borek

18 listopada 2021 r. w ramach innowacji pedagogicznej „Ocalić od zapomnienia” uczennice klas siódmych uczestniczyły w warsztatach prowadzonych przez twórczynię ludową p. Genowefę Borek .
Innowacja ma na celu rozwijanie zainteresowań młodego pokolenia historią, tradycjami i dorobkiem artystycznym regionu, w którym mieszkają oraz zwrócenie ich uwagi na piękno twórczości ludowej i konieczność jej podtrzymywania. Zadaniem projektu jest przybliżenie dziedzictwa kulturowego regionu i jego popularyzacja wśród młodzieży, a także zebranie i przedstawienie informacji na temat twórców ludowych z terenu gminy Osjaków.
Podczas zajęć pod czujnym okiem p. Genowefy dziewczęta zgłębiały tajniki szydełkowania, poznały i ćwiczyły podstawowe sploty. Młodzież miała również okazję obejrzeć prace wykonane na szydełku przez twórczynię prowadzącą zajęcia.

Skip to content