Warsztaty świąteczne w Wieluniu

Z okazji mikołajek, 6 grudnia 2018r. uczniowie klasy 5c i 6a wraz z wychowawcami: panią Anetą Pierzyną i panią Elżbietą Kitą wybrali się na wycieczkę do Wielunia. Najpierw wzięli udział w zajęciach w Muzeum Ziemi Wieluńskiej, podczas których poznali zwyczaje bożonarodzeniowe na terenie ziemi wieluńskiej. Ponadto w czasie zajęć uczniowie samodzielnie wykonali tradycyjne ozdoby z opłatka tzw. „świat”. W czasie trwania warsztatów uczestników niespodziewanie odwiedził Święty Mikołaj ze słodkimi upominkami. Pod pięknie ozdobioną choinką zostało wykonane wspólne zdjęcie z Mikołajem.
Następnie w ramach orientacji zawodowej uczniowie zwiedzali warsztaty gastronomiczne przy ZSZ nr 1 w Wieluniu i mieli okazję przekonać się w jaki sposób młodzież doskonali swoje umiejętności praktyczne w zakresie gastronomii. Dzieci zapoznane zostały z wybranymi kierunkami kształcenia oferowanymi przez szkołę – technik żywienia i usług gastronomicznych, kucharz i cukiernik.
Na zakończenie była wizyta w cukierni i słodkie co nieco. Dzieciom podobał się ten nietypowy sposób spędzenia mikołajek, a szczególnie bombka z opłatka, która w większości została zjedzona zaraz po wykonaniu.

Dodaj komentarz

Skip to content