Warsztaty kulinarne

11 grudnia 2019 roku uczniowie klasy 3b wraz z wychowawczynią p. Jolantą Nowak oraz p. Agnieszką Surlej uczestniczyli w warsztatach kulinarnych, które miały miejsce we włoskiej restauracji „Farina” w Wieluniu. Na początku dzieci dowiedziały się, jak odżywiają się Włosi, a także jakie mają tradycje bożonarodzeniowe. Głównym jednak celem warsztatów było przygotowanie pizzy z ulubionymi produktami. Ręce były pełne roboty, więc efekty były zadowalające. Samodzielnie przygotowana pizza smakowała wyśmienicie. Na zakończenie szef kuchni wręczył każdemu dziecku certyfikat „Młodszego PIZZAIOLO”. Wszyscy uczestnicy bardzo dziękują za wspaniałą zabawę  i mnóstwo pozytywnych emocji właścicielom restauracji – państwu Gargiulo.