Uroczystość patriotyczna na Dębinie

Odsłonięcie obelisku w Dębinie

1 września 2017r. w Dębinie koło Osjakowa został odsłonięty obelisk upamiętniający siedmiu mieszkańców powiatu wieluńskiego, którzy 3 września 1939 r. zostali zamordowani przez żołnierzy Wehrmachtu. Ufundowany przez mieszkańców gminy Osjaków obelisk usadowiono w miejscu egzekucji. Na przykutej do kamienia tablicy widnieją nazwiska mężczyzn zabitych przez Niemców. W podniosłej uroczystości wzięli udział m.in. potomkowie zamordowanych. Okolicznościowe przemówienia wygłosili wójt gminy Osjaków Jarosław Trojan, wiceprezes Najwyższej Izby Kontroli Mieczysław Łuczak oraz starosta wieluński Andrzej Stępień. Delegacje złożyły kwiaty pod obeliskiem, a uroczystość zakończył występ artystyczny w wykonaniu uczniów Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Osjakowie. Montaż słowno-muzyczny przygotowały: p. Henryka Wejner i p. Magdalena Kowalczyk.

Dodaj komentarz

Skip to content