Tulipany na powitanie wiosny

W poniedziałek 14 marca 2022 r. uczniowie klasy 1 b zrealizowali zadanie nr 15 z projektu edukacyjnego „Z darami natury świat nie jest ponury”. Głównym bohaterem zadania „Rolka po papierze na spacer się wybierze” była oczywiście rolka po papierze toaletowym. Uczniowie doskonale rozumieją istotę i znaczenie recyklingu w celu ochrony naszej planety przed zanieczyszczeniami. Dlatego postanowili dać drugie życie papierowej rolce. W związku z tym, że symbolem zbliżającej się do nas wielkimi krokami wiosny są kwiaty, dzieci wyczarowały swoimi zręcznymi paluszkami przepiękne tulipany. Najpierw pomalowały rolki zieloną farbą. Następnie wycięły z zielonego kartonu szablony tulipanów. Kwiaty wycięły z żółtego lub czerwonego bloku. Gotowe elementy przykleiły do rolek po papierze. W ten sposób powstały cudowne wiosenne kwiaty, które stanowią teraz element dekoracji naszej sali lekcyjnej.

Skip to content