Tropem Wilczym – bieg pamięci Żołnierzy Wyklętych

Od 2013 roku Fundacja Wolność i Demokracja realizuje projekt Tropem Wilczym – bieg pamięci Żołnierzy Wyklętych. W setkach miast Polski tego samego dnia odbywają się okolicznościowe biegi dla uczczenia pamięci o Żołnierzach Wyklętych. Ideą Biegu jest propagowanie wiedzy z zakresu historii najnowszej w sposób atrakcyjny dla osób w każdym wieku oraz popularyzacja biegania jako formy rodzinnego spędzania wolnego czasu.
Tegoroczny Bieg odbył się 6 marca 2022 r. Wzięło w nim udział również kilkoro uczniów z naszej szkoły. W Lasku Miejskim w Wieluniu biegli m.in. Adam Merta, Agata Merta, Oskar Samulski, natomiast w Centralnym Ośrodku Sportowym w Spale wystartowali Zosia Prusińska i Bartek Prusiński.
Miejsca na podium zajęli Zosia Prusińska i Adam Merta. Serdecznie gratulujemy!

Skip to content