Święto Pluszowego Misia

Miękki, puchaty i taki z łatką. 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo “czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”.
Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki – w 2002 roku. Wszystko zaczęło się jednak dużo wcześniej. W 1902 roku prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosvelt, wybrał się na polowanie. Po kilku godzinach bezskutecznych łowów, jeden z towarzyszy prezydenta postrzelił małego niedźwiadka i zaprowadził go do Roosvelta. Prezydent ujrzawszy przerażone zwierzątko, kazał je natychmiast uwolnić. Jeden ze świadków tego zdarzenia uwiecznił historię niedźwiadka na rysunku w waszyngtońskiej gazecie, którą czytał producent zabawek. Od tego momentu zaczęto wykorzystywać zdrobniałe imię prezydenta i sprzedawać maskotki pod nazwą Teddy Bear, która dziś w języku angielskim jest określeniem wszystkich pluszowych misiów.
Z tej okazji uczniowie z koła teatralnego wspólnie z opiekunem p. Anetą Pierzyną oraz p. Iwoną Bereś przygotowali przedstawienie pt. „O misiu, który odważył się być mądry” dla najmłodszych uczniów naszej szkoły – przedszkolaków oraz pierwszoklasistów. Oczywiście głównym  bohaterem był pluszowy miś. Inscenizacja zawierała również treści związane z tematyką bezpieczeństwa. Najmłodszym przypomniane zostały zasady bezpieczeństwa obowiązujące na drodze oraz podczas zabaw nad wodą. Gra młodych aktorów, ładne stroje oraz dekoracja przyciągnęły uwagę najmłodszych, którzy z dużym zainteresowaniem oglądali przedstawienie. Na twarzach maluchów widać było zadowolenie i uśmiech.

Dodaj komentarz

Skip to content