Święto Pluszowego Misia

„Jak miło misia wziąć do ręki!
Jest taki miły, taki miękki.
Miś lubi wszystko, co i wy:
Śmieszne mruczanki, bajki, gry.
A z kim wieczorem zasypiacie?
Z misiem, bo to przyjaciel.”
(Maria Terlikowska)

25 listopada 2019 roku przedszkolaki świętowały Dzień Pluszowego Misia. Atrakcji nie było końca. Wszystkie dzieci w tym dniu przyniosły do przedszkola swojego ulubionego pluszowego misia. Na początku uważnie wysłuchały historii powstania pluszowego misia, rozpoznawały różne misie z bajek oraz odśpiewały swoim misiom „Sto lat”. Każdy przedszkolak przedstawił pozostałym swojego pluszaka i opowiedział, co lubi z nim robić najbardziej. Wspólnie z misiami dzieci brały udział w wielu zabawach ruchowych przy muzyce. Wykonały również piękne misiowe ćwiczenia grafomotoryczne oraz pracę plastyczną „Balonowy miś”. Po rozwiązaniu quizu o misiach przyszedł czas na „Małe co nieco – czyli to co misie lubią najbardziej” – degustację miodu i soczków. Uwieńczeniem zajęć było wręczenie dzieciom dyplomów Przyjaciela Pluszowego Misia oraz zrobienie sobie zdjęcia w misiowej fotobudce.

Skip to content