Święto Niepodległości

10 listopada 2017r. odbyła się gminna uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Obchody tego święta w naszej szkole już od lat mają bardzo uroczysty charakter. Tegorocznej akademii przyświecało hasło: „Tym co zmarli za Ojczyznę, hołd wdzięczności Polska składa”.
Wśród wielu zaproszonych gości był m. in. Ks. Biskup Andrzej Przybylski, biskup pomocniczy naszej Archidiecezji, 
Wójt Gminy Osjaków p. Jarosław Trojan, przewodniczący Rady Gminy p. Ryszard Drutowski, prezes gminnego koła Związku Kombatantów Rzeczpospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych p. Franciszek Janus, radni Gminy Osjaków, kierownicy zakładów pracy, poczty sztandarowe, mieszkańcy gminy Osjaków, nauczyciele, uczniowie Szkoły Podstawowej w Osjakowie.
po okolicznościowych przemówieniach wystąpiły przedszkolaki z Publicznego Przedszkola „Słoneczna polana” w Osjakowie, które przygotowały p. Ewa Wrzesińska i p. Celina Tokarek. Wystąpili również uczniowie naszej szkoły. Montaż słowno-muzyczny opracowała p. Henryka Wejner i p. Ewa Drewicz.
Tradycyjnie na zakończenie uroczystości delegacja uczniów przemaszerowała na cmentarz w celu złożenia kwiatów i zapalenia znicza na kwaterze Powstańców Styczniowych 1863r.
Ks. Biskup Andrzej Przybylski, goszczący w naszej parafii, po zakończeniu uroczystej akademii zwiedził Izbę Pamięci poświęconą św. Janowi Pawłowi II.

Dodaj komentarz

Skip to content