Spotkanie z panem Wiesławem Drabikiem

18 maja 2018r. w GBP w Osjakowie odbyło się spotkanie autorskie z twórcą książeczek dla dzieci – Wiesławem Drabikiem. Autor przez ponad godzinę opowiadał uczniom z klas II-III o świecie stworzonych przez siebie rymowanych i niezwykle radosnych bajek.
Pochodzący z Krakowa autor jest absolwentem Akademii Górniczo-Hutniczej, po ukończeniu której zajmował się budowaniem domów. Jego przygoda z pisaniem rozpoczęła się w dniu, w którym pomógł swojej córce Joasi napisać wiersz do szkoły. Wówczas zmienił całkowicie swoje życie zawodowe, zostając autorem książek dla dzieci.
Oprócz wspaniałych opowieści ze swojego życia, autor wspólnie z dziećmi czytał fragmenty swoich książek. Najbardziej znane książeczki to: „Bajka o Smoku i Kraku i o tym jak powstał Kraków”, „Awantura na podwórku”, „Łakomczucha”, „Kocie łakocie”, „Mała mysz skacze czyli myszomania”. Niektóre bajki były prezentowane w programie telewizyjnym pt. „Książki z górnej półki”, kilka z nich pokazano na Międzynarodowych Targach Książki w Bolonii w 2003 roku. Dużym powodzeniem wśród dzieci cieszy się seria: „Zostań Mistrzem” opisująca drogę do medali naszych najlepszych sportowców (ukrywających się pod postaciami sympatycznych zwierzątek).
Były również zagadki, za które uczniowie otrzymywali naklejki, ci którzy mieli ich najwięcej otrzymali w nagrodę wybrane przez siebie książki z własnoręcznym wpisem od autora. Dzięki wspaniałemu podejściu Pana Wiesława Drabika do najmłodszych spotkanie przebiegło w niezwykle radosnej i twórczej atmosferze.
Było bardzo wesoło i miło, a to za sprawą poczucia humoru gościa. Na zakończenie ustawiła się długa kolejka chętnych, by zakupić książki i uzyskać dedykację z autografem autora.

 

Dodaj komentarz

Skip to content