Spotkanie z funkcjonariuszem policji

21 września 2022 r. najmłodszych uczniów naszej szkoły, czyli przedszkolaków z oddziału przedszkolnego oraz pierwszoklasistów odwiedzili funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Wieluniu.
Policjanci przekazali podstawowe informacje o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do szkoły i poza szkołą. Omówili zasady poruszania się po ulicy, chodniku i podczas jazdy rowerem. Zwrócili uwagę na konieczność noszenia odblasków, by być lepiej widocznym na drodze. Przestrzegali również dzieci przed rozmowami z osobami obcymi i przyjmowaniem prezentów od nich, a także zapoznali uczniów z zawodem policjanta.
Dzieci czynnie uczestniczyły w spotkaniu, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawały bardzo dużo pytań. Mamy nadzieję, że dzięki takim edukacyjnym spotkaniom policjant będzie kojarzył się dzieciom, jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc.

Skip to content