Spotkanie uczniów z funkcjonariuszami policji przed feriami zimowymi

Zbliżają się ferie zimowe – czas odpoczynku i relaksu. Aby czas ferii zimowych dostarczył niezapomnianych wrażeń, należy pamięć o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.
Przypomnieli o tym naszym uczniom policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wieluniu. Podczas spotkania z uczniami, które odbyło się 10 stycznia 2023 r. funkcjonariusze policji omówili zasady bezpieczeństwa w trakcie zabaw na śniegu oraz jazdy na nartach, sankach i łyżwach. Szczególną uwagę zwracali na to, aby nie wchodzić na zamarznięte zbiorniki wodne i korzystać tylko z profesjonalnych lodowisk.
Policjanci przypomnieli również najmłodszym zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, wskazali na konieczność używania elementów odblaskowych. Ostrzegali przed zagrożeniami, jakie niosą ze sobą kontakty z nieznajomymi oraz jak niebezpieczne mogą być zabawy w miejscach nam nieznanych. Omówili także bardzo ważną kwestię zagrożeń, jakie czyhają na młodych ludzi w sieci i uczulili uczniów, aby informowali rodziców o niepokojących sygnałach.
Skip to content